Władza w mieście

Wampirza społeczność miasta podlega określonej hierarchi władzy. Drabina społeczna wampirzego świata nie jest skomplikowana ale wymaga kilku wyjaśnień. Poniżej prezentujemy terminy związane ze strukturą władzy w grze „Przemyśl by Night”.

Książę miasta

Na szczycie władzy w danej domenie (miasto Przemyśl i okolice w naszym wypadku) stoi Książę. Jest to najczęściej najstarszy wampir w okolicy, mający moc i wpływy pozwalające mu na kontrolę pozostałych spokrewnionych. To właśnie książę stoi na straży przestrzegania „Tradycji” i ma prawo ogłaszania wyroków. Książę ma także decydujący głos w sprawach ważnych dla całej społeczności.

Primogen

Primogeni to wampiry kontrolujące poszczególne klany. Zazwyczaj to najsilniejsi lub najstarsi spokrewnieni z danego klanu mający w nim szerokie wpływy i posłuch. Primogeni pilnują by wykonywano polecenia księcia w podległych im klanach i stanowią pomost między Księciem a Obywatelami. Mają pewną władzę polityczną jako „Rada Primogenów”.

Rada Primogenów to ciało doradcze Księcia. W skład rady wchodzi Primogen z każdego klanu podległego władzy księcia w danej domenie. Mają oni prawo głosu podczas „Konklawe”

Obywatel

Obywatele to ogół wampirzej społeczności miasta. Obywatele są pod ochroną księcia i mają pełną swobodę postępowania i stanowienia o sobie, o ile nie jest to sprzeczne z polityką Księcia lub Tradycjami.

Neonata

Neonaci to najniższa grupa społeczna w Świecie Nocą. To młode wampiry całkowicie podległe swym stwórcom i od nich zależne. To od zachowania Neonaty zależy ile czasu spędzi w tym stanie i jak szybko udowodni, że nie jest już dzieckiem i jest godny statusu Obywatela.

Justycjariusz

Justycjariusz to wewnętrzna funkcja w każdym z klanów spokrewnionych. Wybierani co jedenaście lat na zebraniu wampirów wewnętrznego kręgu odbywającym się w Wenecji. Są to zazwyczaj bardzo stare i bardzo potężne wampiry. Mają oni pilnować przestrzegania prawa i tradycji Świata Mroku i jako tacy mają władzę nawet nad Księciem w jego domenie.

Konklawe

Konklawe to zebranie jakie zwołuje Książę domeny a podczas którego mają zapaść ważne decyzje dotyczące społeczności spokrewnionych. Podczas Konklawe każdy z primogenów może przedstawić sprawę w jakiej chce uzyskać odpowiedź lub akceptację Księcia. Zazwyczaj o wyniku danej sprawy decyduje głosowanie Księcia i Primogenów podczas którego dany wniosek przechodzi, gdy uzyska bezwzględną większość głosów. Dodać należy, że każdy Primogen dysponuje jednym głosem, a Księciu jako władcy Domeny przysługują dwa głosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>